DSC_7023-800

Jerzego Piotrowskiego nie pomylisz z żadnym innym perkusistą. Urodzony w górach muzyk ma w sobie góralski upór, który kazał mu zawsze ćwiczyć długie godziny i ciągle doskonalić swój warsztat. Od lat siedemdziesiątych czaruje słuchaczy niepowtarzalnym, psychodelicznym nerwem, który łączy w sobie jazzrockową finezję Billy’ego Cobhama i progresywną precyzję Billa Bruforda.

Od 1971 roku jest podporą najsłynniejszej polskiej grupy rockowej wszech czasów, docenianej przez krytyków i fanów na całym świecie – SBB. Nagrał z zespołem kilkanaście płyt i niezliczoną ilość koncertów. Muzycy dzielili scenę z takimi gwiazdami, jak Bob Marley (występowali po nim na festiwalu Roskilde ’78), Jack Bruce, Mahavishnu Orchestra, Soft Machine, Colosseum II czy Charles Mingus. W Budapeszcie potrafili zebrać kilkunastotysięczną publikę podczas plenerowych występów w Budai Ifjusagi Park. W Polsce wypełniali największe hale widowiskowe, koncertując w nich nawet kilka razy dziennie. Po zawieszeniu działalności SBB w 1980 roku Jerzy Piotrowski zaczął pracę z wieloma popularnymi artystami. Z synth-popowym Kombi objechał niemal cały świat, z blues-rockowym Dżemem wyprzedawali największe sceny w Polsce. Próbował swoich sił w świecie jazzu, fusion czy muzyki akustycznej. Uczył młodych adeptów podczas warsztatów perkusyjnych, napisał podręcznik „Szkoła na perkusję”.

W 2014 powrócił do występowania z SBB. Reaktywowany zespół dał już szereg doskonale przyjętych przez prasę i słuchaczy występów, w większości wyprzedanych do ostatniego miejsca. Wystąpili także z orkiestrą symfoniczną, prezentując nowe, rozbudowane wersje swoich najpopularniejszych kompozycji z lat 70. W planach dalsze koncerty oraz zupełnie premierowy, nowy materiał studyjny. Z mocnym jak nigdy, perfekcyjnym uderzeniem Jerzego Piotrowskiego.